sobota, 13 kwietnia 2013

"EKSTAZA GABRIELA" Sylvain Reynard

Dlaczego pozwalamy ludziom źle traktować dzieci?
Dlaczego nie bronimy chorych i słabych? (...)
Każdy chce wiedzieć, skąd pochodzi zło i dlaczego pełno go na świecie.
A dlaczego nikt nie pyta, skąd bierze się dobro?
Ludzie potrafią być niewymownie okrutni.
Dlaczego w ogóle istnieje dobro?
Dlaczego ludzie tacy jak Grace lub Richard są tak dobrzy?
Bo istnieje Bóg, a on nie pozwoli na to, aby świat uległ zupełnemu zepsuciu. Długo czekałam na tę pozycję, gdyż kilkakrotnie była przekładana premiera. Ale po przeczytaniu stwierdzam, że warto było czekać i na pewno długo będę jeszcze do niej wracać i ją wspominać. Ta książka jest warta poświęconej każdej minuty z mego wolnego czasu. Niesie tyle przesłań. Jest tak wzruszająca, że sama nie wiem od czego mam zacząć wam opowiadać.

Może zacznę od tego, że zarówno Julianna jak i Gabriel nadal są w sobie zakochani, a pod ich nogi rzucone zostanie kilka kłód. Czy je pokonają? Mogłabym odpowiedzieć, że prawdziwa miłość pokona wszystko, ale za jaką cenę i z jakim skutkiem? Jeżeli ktoś czytał pierwszą część to już wie czego może się spodziewać po tej publikacji i po ich bohaterach. Gabriel już wiele zmienił w swym życiu w pierwszej części. W tej musi odnaleźć prawdziwego siebie, odzyskać wiarę w Boga i przede wszystkim sobie przebaczyć. Wiele zadań dla nałogowca, który łatwo wpada w gniew. 

Ale ma oparcie, przy najmniej do czasu, w ramionach Julianny. Młoda, dwudziestotrzyletnia studentka profesora, która dopiero poznaje życie od strony seksu i namiętności jest bezgranicznie zakochana w Gabrielu. Oddała mu kilka lat temu serce, a teraz ciało, wkraczając na nową nieznaną jej ścieżkę rozkoszy. Czy nowe doświadczenia zmienią jej charakter i sprawią że zapomni o swej wrodzonej dobroci?

Autorka tej książki pragnie nam zwrócić uwagę na kwestie, które w obecnym czasie rzadko są poruszane. Połączyła ona namiętność, seks i pożądanie z wiarą i miłością do Boga. Każdy z nas zasługuje na wybaczenie, bez różnicy na wiek, wykształcenie czy popełnione winy. W oczach Boga wszyscy jesteśmy równi. Nie wolno nam oceniać i krytykować innych, to nie nasza rola. To tylko kilka uniwersalnych prawd, które Julianna pragnie przekazać Gabrielowi. Czy uwierzy? Tego oczywiście nie mogę wam zdradzić, gdyż jaką przyjemność miałybyście z przeczytania tej pozycji.

A uwierzcie naprawdę warto. ...

Jak wspomniałam wcześniej nasza główna bohaterka doznała już uniesień cielesnych, więc jednoznacznie w całej książce więcej jest scen miłosnych, ale podane są w tak delikatnej, niewinnej i subtelnej formie, iż zupełnie nie wpływają na ogólny odbiór. Jak dla mnie to autorka stworzyła doskonałe połączenie namiętności w osobie Gabriela z niewinnością Julianny. I niech ktoś spróbuje powiedzieć, że nie możliwa jest miłość między dwiema osobami w znaczącej różnicy wieku, bądź o różnym statucie społecznym. Miłość nie ma żadnych ograniczeń.

Podobnie jak część pierwsza Ekstaza przepełniona jest mnóstwem cytatów, które zmuszają człowieka do zastanowienia się nad samym sobą i swym postępowaniem. Mimo iż to fikcja literacka, to momentami zazdrościłam naszej głównej bohaterce takiego partnera. Oddany bezwarunkowo Gabriel, pragnie jej nieba przychylić. Któraż z nas nie chciałaby się znaleźć na jej miejscu? Uważam, że ta pozycja powinna być przeznaczona nie tylko dla kobiet. ale i mężczyzn, by przynajmniej w połowie tak traktowali swe partnerki. Z czcią, szacunkiem i bezgranicznym oddaniem.

Życzę wam, by każda z was spotkała właśnie taką drugą połówkę w realnym życiu....

O treści nie będę pisać, gdyż aby to poczuć to trzeba to samemu przeczytać. Dla mnie jest to jedna z lepszych książek, które czytałam. Wymaga od czytelnika skupienia podczas czytania, przez co momentami wolno się czytało, ale w zamian oferuje wiele ponad czasowych prawd. Utrzymana jest na wysokim poziomie w stosunku do pierwszej części, więc jak dla mnie w skali od jednego do dziesięciu daje jej dziesięć punktów.

Polecam gorąco...

1. P O L E C A N E K O B I E T O M : Pokuta Gabriela" Sylvain Reynards3 komentarze:

 1. Kiedy pojawi się kolejna część Gabriela? Bo czytałam coś niedawno, że w grudniu, a tu grudzień mija, a książki nie ma.
  Jeśli ktoś by wiedział, to proszę o odpowiedź.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O to damo chciałabym zapytać.

   Usuń
 2. niestety nie wiem nic na ten temat a również na nią czekam... ;-(

  OdpowiedzUsuń