wtorek, 24 marca 2015

"Piękne Kłamstwo" T. E. Sivec

To kolejna książka w ostatnim czasie którą kupiłam tylko dzięki interesującej okładce. I po raz kolejny nie żałuję tej decyzji. Bardzo przyjemne chwile spędziłam podczas jej czytania i na pewno sięgnę po tom drugi.

Podobało mi się w niej, że nie był to tylko romans. Ta książka przepełniona była akcją i ciekawymi sytuacjami, które bezproblemowo wciągnęły mnie w wir wydarzeń. Doszukać można by się jeszcze wątków komicznych i sporo melodramatu, więc dla każdego znajdzie się coś ciekawego. Zwroty akcji i tajemnice to dla czytelnika kolejna wisienka na torcie.

Książka to pełen wachlarz emocji bohaterów, którzy byli w stanie utrzymać mnie przy sobie do końca. Dzięki narracji wielopostaciowej możemy poznać uczucia nie tylko tych głównych, ale i postaci drugoplanowych. Momentami było to męczące gdyż wiele przemyśleń mają, a autorka bez żadnych odznaczeń skacze w tekście między nimi, ale pod koniec się już przyzwyczaiłam. W dużej mierze to zasługa faktu, że ciągle mnie czymś zaskakiwała i ten natłok emocji gdzieś ulatywał. 

Jeżeli chodzi o samych bohaterów to jakoś nie trafili w moje gusta. Autorka strasznie ich wyidealizowała, szczególnie Annabelle Parker. Czytając można odnieść wrażenie, że jest ona  niezwyciężoną kobietą w iście hollywoodzkim stylu. Wszystko potrafi najlepiej, z każdej opresji wyjdzie prawie bez szwanku a kilkunastu mężczyzn nie jest jej w stanie pokonać. Do tego idealna z wyglądu. Tylko zazdrościć. Garret już jest bardziej normalnie przedstawiony, nie odbiega tak od typowych standardów.

W książce tej dużo miejsca poświęcone jest namiętności i pożądaniu. Bohaterowie walczą ze swymi uczuciami w imię wyższych celów. Ale nie tylko. Ukazane jest również jak jedna decyzja może wpłynąć na życie kilku osób. Nie ma złotego środka mówiącego, kiedy zaryzykować przyjaźń w imię miłości. Nie jest też nigdzie powiedziane, że człowiek wyjdzie z tej walki zwycięsko. Jeżeli jednak nam na czymś bardzo zależy to od nas tylko zależy czy podejmiemy próby by to uzyskać. A jeszcze innym zagadnieniem które możemy spotkać tutaj jest kwestia, ile jesteśmy w stanie poświęcić dla tej drugiej osoby. 

Dla zainteresowanych osób które się wahają z przeczytaniem jej, mogę tylko powiedzieć aby śmiało po nią sięgały. Czas miło z nią spędzą i na pewno coś dla siebie ciekawego znajdą. Ja z pewnością sięgnę po tom drugi. A gdybym miała ocenić tę, według mojej skali punktowej to dałabym jej siedem punktów. Poniżej oczywiście już tradycyjnie lista kilku linków do podobnych pozycji i pozostaje mi życzyć tylko miłej lektury:

1. P O L E C A N E K O B I E T O M : Nora Roberts "Czarne Wzgórza"
2. P O L E C A N E K O B I E T O M : "Poszukiwania" Nora Roberts
3. "Błękitny Dym" NORA ROBERTS
4. "Poszukiwania" Nora Roberts
5.  P O L E C A N E K O B I E T O M : "Lasy w płomieniach" Nora Roberts
6.  P O L E C A N E K O B I E T O M : "Mistrz" Katarzyna Michalak

2 komentarze:

  1. jeżeli piszesz, że warto po nią sięgnąć to czemu nie :)
    www.nacpana-ksiazkami.bloog.pl

    OdpowiedzUsuń
  2. witam zostałaś nominowana do wyzwania. Na moim blogu dowiesz się wszystkiego. Zapraszam:
    www.nacpana-ksiazkami.bloog.pl

    OdpowiedzUsuń