piątek, 7 czerwca 2013

"Dziecko księżyca" J. R. Rain

 Kolejna już, czwarta część, serii "Wampir do wynajęcia"... Nasza główna bohaterka w końcu podjęła najważniejszą decyzję w jej życiu. Przemieniła swego umierającego synka w wampira, i teraz ma tylko cztery dni na przemianę go z powrotem w normalnego chłopca. A najciekawsze jest to, że nie wie jak tego dokonać. Z pomocą przybywają jej męscy przyjaciele. Przystojniak Kieł, który nie ukrywa uczuć w stosunku do Sam i równie przystojny wilkołak Kingsley. Na jednym z nich się zawiedzie... Na którym? Jeżeli czytałyście to na pewno się domyślacie.

Nie zdradzę też wielkiej tajemnicy, pisząc, że uda jej się cofnąć przemianę. Ale by tego dokonać będzie musiała stoczyć kilka walk, i to przede wszystkim z sobą samą i z własnym sumieniem.

Tak naprawdę więcej o treści w tej części powiedzieć nie można. Jak dla mnie to jedna z najgorszych w tej serii. Mimo że nadal szybko się czyta, to akcja zupełnie nie wciąga. Jest strasznie mdła. Nic zaskakującego się nie wydarza. Te cztery dni opisane przez przeszło dwieście pięćdziesiąt stron nie powalają na kolana. Nawet główna bohaterka nie była tu interesująca. 

O ile po trzeciej części byłam ciekawa jak się sytuacja potoczy, to po czwartej już nie pajam takim zainteresowaniem, i choć mam piątą część, to nie wiem czy po nią sięgać. Mam wrażenie, że momentami wszystkiego tu jest za dużo. Nie będę tracić czasu na opisywanie co mi się nie podobało, bo całość wieje totalną nudą. Nawet akcja, która występuje tylko momentami jest strasznie naciągana. Widać, że autorowi zdecydowanie kończy się wena.

Osobiście odradzam czytania, ale rozumiem nie dosyt który zostaje po trzeciej części i chęć dowiedzenia się co będzie dalej.  Jak ktoś przeczytał trzy to tą czwartą także pochłonie.

Daję jej tylko trzy punkty w skali dziesięciopunktowej. I uprzedzam jeżeli jeszcze nie zaczęliście tej serii, to lepiej w ogóle nie zaczynać. Aby zakończyć optymistycznie umieszczam poniżej jeden cytat z tej części:


..."Są chwile, gdy życie wydaje się bardzo ciężkie,
ale zawsze jest nadzieja.
Nie ma sytuacji bez wyjścia, a miłość nigdy nie ustaje.
Nigdy... "

1 komentarz: