sobota, 26 marca 2016

Nora Roberts "Duma i zauroczenie"

Kolejna lekka pozycja dla rozluźnienia, która swoją premierę miała bardzo dawno temu. Dzięki temu można dostać jej egzemplarz za bardzo okazyjną cenę. Mi udało się ją dorwać w cenie około 10 zł. I jeżeli ktoś zna tą autorkę to zdaje sobie sprawę, że jest to naprawdę okazyjna cena. Jej powieści i opowiadania królują na rynku romansu już od wielu lat i nawet te, które powstały przeszło kilkanaście lat temu miło się czyta.

Podobnie zresztą jest i z tą, którą przedstawiam wam obok. Swoją pierwszą datę premiery miała przeszło dziesięć lat temu, więc w żadnym wypadku do nowości literackich nie należy, a gdybym miała za nią dać tyle ile widnieje na tylnej okładce, to czułabym się lekko oszukana. Wydawnictwo to jednak znane jest z tego, że często odkurza stare bestselery. Na pewno jeden plus dodatkowo przypadnie za oprawę, połączenie oprawy twardej i miękkiej niewątpliwie przypadło mi do gustu.

Książka teoretycznie podzielona jest na dwie części. Każda z nich to tak naprawdę odrębne opowiadanie które łączy rodzina MacKade. Można je czytać oddzielnie lub mieszać a i tak nic nam nie ucieknie. Każde opowiadanie skupia się na jednym z braci. Pierwsze z nich porusza losy Rafa MacKade i urodziwej właścicielki sklepu z antykami Regan Bishop. W drugim natomiast głównymi bohaterami są Jared MacKade oraz ilustratorka książek dla dzieci, Savannah Morningstar.

Bez wątpienia są to przyjemne opowiadania, które umilą czas zwolenniczkom romansideł. Nie ma tu wulgaryzmów, wszystko podane jest w sposób lekki i stonowany. Autorka słynie z tego typu historii i niewątpliwie dobrze się w nich sprawdza. Zadaniem ich jest rozluźnienie i zapewnienie wytchnienia, a do tego nadają się doskonale. Dlatego też wielu osobom powinny przypaść do gustu. Oczywiście tym, którzy preferują romanse.

Tematyka jest tak uniwersalna, że bez problemu po dziesięciu latach od pierwszej edycji nadal przyjemnie się czyta.  Wszakże miłość, zazdrość, gniew, radość, rodzina i wiele jeszcze innych emocji towarzyszy nam od urodzenia, aż do śmierci. Tematy te dominują w każdym aspekcie naszego życia i podobnie jest też z utworami pani Nory Roberts. Zawsze o każdej porze i na każdym etapie naszego życia będą dobrze się sprawdzać.

Zupełnie nie ma co się przyczepić do stylu tej autorki, gdyż ja bardzo go lubię. Jej książki są dobrze dopracowane i na pewno nie pisane na kolanie. Którakolwiek wpadała mi w ręce temat który podejmowała był przemyślany i poparty szczegółowymi danymi. Podobnie jest i z tą.

Nie chciałabym opisywać wam treści, gdyż zabiorę wam całą frajdę z czytania. Bez wątpienia muszę poszukać drugiej części i się z nią zapoznać, gdyż niezaprzeczalnie ujął mnie urok braci MacKade. Daję jej mocnych sześć punktów i zachęcam do sięgania po nią. Do zobaczenia za niedługo.

1. P O L E C A N E K O B I E T O M : "Nie ufaj nikomu" Jayne Ann Krentz
2. P O L E C A N E K O B I E T O M : Nora Roberts "Siostry Calhoun. Catherine. Amanda"
3. P O L E C A N E K O B I E T O M : Nora Roberts "Siostry Calhoun. Lilah. Suzanna"
4. P O L E C A N E K O B I E T O M : "Wszystkie chwyty dozwolone" Liz Fielding
5. Susan Mallerey "Za milion dolarów"

2 komentarze:

  1. Bardzo lubię Panią Nore i z chęcią przeczytam tą książkę.
    Www.nacpana-ksiazkami.blogspot.de

    OdpowiedzUsuń
  2. polecam, ja przy niej miło spędziła czas

    OdpowiedzUsuń