sobota, 9 sierpnia 2014

Dziewięć Żyć Chloe King. Uprowadzona. Liz Braswell

Przeczytałam już wcześniej pierwszą część tej serii, więc wiedziałam mniej więcej czego mogę się spodziewać. Lektura typowo młodzieżowa, więc gdyby nie moja młodsza przyjaciółka pewnie bym jej nie kupiła. I wiele bym straciła, gdyż ta część zdecydowanie była ciekawsza od poprzedniej.

Utrzymana na podobnym poziomie ale z dużą domieszką akcji, która sprawia że książka wciąga już od samego początku. W pierwszej części poznaliśmy już Chloe, więc wiemy co potrafi i jak się zachowuje. W tej poznaje ona swoje korzenie i umiejętności. Wiele niewiadomych zostaje ujawnione, ale jeszcze wiele nowych zostaje nie rozwiązane. Autorka utrzymuje podobne tempo akcji, więc nie sposób jej odłożyć na miejsce.

Wprowadzenie nowych bohaterów to świetny pomysł na odświeżenie fabuły, zważywszy że Kim polubiłam od razu.  Połączenie starszych z nowymi spowodowało ciekawe przemieszanie  w grupie.  Do tego nowe problemy, intrygi i knucia, które jeszcze nie zostały rozwiązane wpływają na odbiór całej pozycji. Cały czas zastanawiam się kto ostatecznie posiądzie serce naszej głównej bohaterki. Czy miłość pokonuje wszelkie przeciwności losu? Osobiście skłaniam się lekko ku Alekowi, zdecydowanie wolę tych tak zwanych "niegrzecznych chłopców".

Autorka utrzymała ten sam styl i młodzieżowy język a mimo wszystko ja bez problemu się w niej odnalazłam. W pierwszej części miałam z tym problem, ale ta nadrobiła wszelkie braki. Czytałam z zapartym tchem, a muszę przyznać że spokojnie można ją przeczytać w jeden wieczór. To zasługa króciutkich rozdziałów i dużej czcionki. Nie mogłam jej odłożyć, choć to pozycja zdecydowanie dla młodzieży. Cieszę się bardzo że się skusiłam, gdyż później bym żałowała, a tak mam jeszcze trzeci tom, więc od razu sięgnę po niego, by być na bieżąco.
Nie dane mi było obejrzeć filmu na podstawie tej książki, ale gdy tylko będę miała sposobność to na pewno nadrobię ten fakt. Fajnie jest porównywać swoje  wrażenia z wrażeniami reżysera i aktorów. A tak troszkę zmieniając temat to grupa szesnastoletnich nastolatków jest strasznie otwarta i ma bardzo dużo swobody. Trochę to kiepski przykład dla obecnej młodzieży. Mam nadzieję, że moje dziecko tak się zachowywać nie będzie. 

Nie chcę wam opisywać treści, gdyż gorąco polecam do jej zajrzenia. Nie przejmujcie się młodzieżową okładką, w środku znajdziecie ciekawą opowieść, która powinna przypaść do gustu nawet starszym czytelnikom. Ode mnie otrzymuje ona osiem punktów w skali dziesięciopunktowej. Poniżej jeszcze tylko link do poprzedniej części i życzę miłej lektury. 

3. Lauren Kate, cykl "Upadli"
4. Josephine Angelini, cykl "Spętani przez Bogów"
5. P O L E C A N E K O B I E T O M : P. C. Cast "Powrót bogini tom I i II

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz