czwartek, 21 sierpnia 2014

Siedem Grzechów Głównych_ZAZDROŚĆ Robin Wasserman

Tak jak wspomniałam we wcześniejszym poście zabrałam się za lekturę kolejnej części tej młodzieżowej serii. Drugi tom zatytułowany Zazdrość przykuł moją uwagę. W porównaniu do pierwszej części ten zleciał mi bardzo szybko. Akcja nabrała tempa, powstało więcej intryg, także to wszystko spowodowało, że strony zleciały mi bardzo szybko. Momentami łapałam się nawet na tym, że ciężko mi ją było odłożyć w połowie wartkiej sceny. Co prawda bardzo przewidywalnej, ale może potrzebowałam takiego zwykłego oczyszczacza.

Jeżeli ktoś czytał pierwszą część wie już mniej więcej o co w tej serii chodzi. Ta druga jest kontynuacją pierwszej, więc podobnie jak w poprzedniej seks jest tu postawiony na pierwszym planie. Nastolatki wkraczają w dorosłe życie w bardzo próżny, snobistyczny i egocentryczny sposób. Myślą tylko i wyłącznie o sobie. Knują wszyscy przeciwko każdemu. Nie liczy się dla nich przyjaźń i wszystko inne. Potrafią w imię miłości zdradzić każdego, nawet zadać ból tej kochanej osobie.

Podoba mi się podejście autora do samego tematu, który nie tylko skupił się na zdeprawowanych nastolatkach, ale i na osobach starszych, które powinny być przykładem. Pokazał nam, że problem nie leży tylko w zamkniętym kręgu nastolatek. Starsze osoby także są podatne na zło i tak zwane grzechy. Autor powoli stopniuje nam napięcie. W tej części bardziej poznajemy owego zdeprawowanego nauczyciela języka francuskiego. Może jeszcze nie tak dokładnie, jak głównych nastolatków, ale już wiemy coś więcej. I o ile w poprzedniej części był on ciekawą postacią, w tej już droga którą obrał nie do końca mi się podoba.

Pojawiło się przez chwilę dwóch nowych chłopców, o których tak naprawdę nie wiemy za wiele. Jestem ciekawa, czy któryś z nich utrzyma się na dłużej i przeczytamy o nim w następnej części. Głęboko wierzę, że będzie to dostawca pizzy, w którym drzemie nieodkryty jeszcze temperament.

A jeśli chodzi o główne postacie, które już poznaliśmy to wśród nich nic się nie zmieniło. Każdy kieruje się tymi samymi założeniami. I wydawać by się mogło, że każdy zadowolony jest ze swego dotychczasowego życia, a jednak gdzieś głęboko w swej podświadomości pragną być kimś innym. Niestety nadal są płytkie i pozbawione wszelkich uczuć.

Nie podobało mi się to, że opis na okładce nie odpowiada temu co jest w książce. Trochę to oszukane. Po krótkim opisie z tyłu książka wydaje się dużo bardziej ciekawa i nieprzewidywalna, niż jest w rzeczywistości.  Nie jest to lektura wysokich lotów. To książka bardzo przeciętna, mimo wszystko ta część jest lepsza od tomu pierwszego. Niestety nie na tyle, bym mogła  wam ją polecić z czystym sumieniem. Poniżej jeszcze tylko umieszczam link do pierwszej części, oraz kilka młodzieżowych pozycji, które są o wiele ciekawsze:

3. Lauren Kate, cykl "Upadli"
4. Josephine Angelini, cykl "Spętani przez Bogów"
5. P O L E C A N E K O B I E T O M : P. C. Cast "Powrót bogini tom I i II

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz