niedziela, 15 marca 2015

OSTATNIA SZANSA Samantha Young

Czytałam wszystkie poprzednie części tej serii, więc mniej więcej wiedziałam czego mogę się spodziewać i przede wszystkim znałam bohaterów i styl pisania autorki. Każda z poprzednich części wywarła na mnie dość duże wrażenie. W każdej z nich coś mnie wzruszyło. To na pewno nie są pozycję o których po przeczytaniu szybko zapominamy. Bohaterowie i ich perypetie uczą, bawią i wzruszają czytelnika.

Początek tej części nie wywarł na mnie wrażenia, trochę mi się ciągnął, ale  z każdą kolejną stroną robiło się coraz bardziej ciekawie. W pewnych momentach łapałam się na tym, że godzinki podczas czytania ulatywały mi nie wiadomo kiedy. A czas, który poświęciłam na przeczytanie jej na pewno nie uważam za stracony. Pozycja ta zostawiła po sobie niezapomniane wrażenie. Choć obiektywnie uważam, że to najgorsza z serii.

Jeżeli chodzi o realność wydarzeń to historia po raz kolejny okazała się tak realna, że momentami odnosiłam wrażenie, że dzieje się to na moich oczach, a głównych bohaterów znam od lat. O perypetiach tej dwójki wspomniane już było w poprzedniej części, poświęconej innym postaciom, więc nie są oni nam obcy. Ale to nie o taką realność mi chodzi. Wydarzenia, które poruszane są tutaj po raz kolejny trafiają bezpośrednio we mnie i w każdego z nas z osobna. Bo czy jest ktoś, kto mógłby powiedzieć że jest idealny i nigdy nie potrzebował tej drugiej szansy. Niestety nikt z nas nie jest i potrzebujemy od partnerów, znajomych i przyjaciół oraz od osób z którymi na co dzień obcujemy zrozumienia i przebaczenia, gdyż zdarza się nam popełniać błędy. Niestety to rzecz ludzka, podobnie jak i przebaczenie....

A jak wielu ludzi spotykamy na co dzień, którzy pokazują nam tylko swoją maskę a prawdziwe oblicze ukrywają. Duszą coś w sobie i próbują radzić sobie samemu. Gdzieś w środku zżera ich strach i lęk przed zaufaniem. Walczą każdego dnia, choć tego nie okazują. Pogłębiają w ten sposób swój problem i nabawiają się różnych chorób. Podobnie było z naszym głównym bohaterem Marco. Jeżeli najbliższe tobie osoby powtarzają ci, że jesteś nic nie wart, to któregoś dnia ty sam w to uwierzysz. Po co się starać skoro nikt tego nie docenia i z góry skazuje cie na niepowodzenie.

Dla mnie jednak najważniejszym tematem, który został tu poruszony jest kruchość ludzkiego istnienia. Jak wiele z nas żyję naprawdę, a nie tylko egzystuje z dnia na dzień, z godziny na godzinę. Mylnie zakładamy, że czas który nam dano na tym świecie będzie trwał zawsze. Nic nam się nie stanie. Niestety jednak nie wiemy jakie w stosunku do nas ma plany Bóg i warto żyć pełnią życia, by każdego wieczora kłaść się spać z uśmiechem na ustach i przede wszystkim spełnieniem.

Autorka bez najmniejszych problemów potrafi sterować emocjami czytelnika poprzez dobór tematów i sposób ich przedstawienia. Tak jak wspomniałam na wstępie, początek strasznie się dłużył, ale później historia się rozkręciła i porwała w wir wydarzeń. Hannah na pewno nie zostanie moją ulubioną bohaterką, podobnie zresztą i Marco, ale całość jest naprawdę warta uwagi. Polecam wam ją zdecydowanie do przeczytania, ja osobiście bardzo miło spędziłam przy niej czas i mogę jej dać mocnych siedem punktów w skali dziesięciopunktowej. Jeżeli ktoś nie czytał poprzednich części to proponuję się najpierw zapoznać z nimi, gdyż sporo jest odwołań, a do tego tamci bohaterowie cały czas się w trakcie czytania przewijają.  Poniżej jeszcze tylko linki do poprzednich części i podobnych pozycji i nie pozostało mi nic, jak życzyć wam miłej lektury.

1. P O L E C A N E K O B I E T O M : WBREW ZASADOM Samantha Young
2. P O L E C A N E K O B I E T O M : "Wszystkie odcienie pożądania" Samantha Young
3. P O L E C A N E K O B I E T O M : "Sztuka Uwodzenia" Samantha Young
4. P O L E C A N E K O B I E T O M : NIECZYSTA Megan Hart
5. P O L E C A N E K O B I E T O M : "Piekło Gabriela" Sylvain Reynard
6. P O L E C A N E K O B I E T O M : Samantha Young "Cofnąć czas"

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz