sobota, 3 września 2016

"Uśmiech losu" Jayne Ann Krentz

Dziś przedstawiam wam bardzo lekką i prostą opowieść o miłości z rodziną w tle. Okładka może wam nic nie mówić ale po nazwisku można się już zorientować w jakim klimacie utrzymana będzie ta pozycja. To przykład typowego romansidła harleqinowego, do tego z odnowioną tylko okładką. Jest  to dość popularny zabieg stosowany przez wydawnictwa, które wskrzeszają stare publikacje dając inną okładkę, a ponadto przesadzając lekko z ceną.  No ale cóż, nie mam co narzekać, nikt mnie do kupienia nie zmuszał.

Tak jak wspomniałam wcześniej, jest to typowe romansidło z lekką treścią. Nie wymaga od nas zagłębiania się i analizowania. Ta pozycja ma za zadanie nas rozluźnić i oderwać nasze myśli od dnia codziennego, a niewątpliwie swoje zadanie spełnia. Przede wszystkim jest to zasługa utrzymanego w książce lekkiego klimatu i zabawnych bohaterów. Zarówno główna bohaterka Jessie jak i Sam Hatchard tryskają dość specyficznym poczuciem humoru. Żadne z nich do uległych nie należy i każde walczy o swoje zdanie w tym związku. Dzięki temu mamy mnóstwo dość komicznych sytuacji i zabawnych dialogów. Według mnie cała ta rodzina była do kupienia od razu. Wiele jednostek, wiele różnych charakterów, podobnie jak w realnym życiu.

Jessie jako bogata i jedyna córka Vincenta Benedicta, zmienia pracę jak rękawiczki. Żaden z pracodawców nie chce jej trzymać dłużej niż jeden miesiąc, gdyż zawsze podejmuje decyzje na niekorzyść pracodawcy. Podobnie było też z firmą jej ojca z której zwolnił ją nasz główny bohater. Jessie kieruje się zawsze dobrem drugiego człowieka i intuicją zamiast rozumem. Podobnie jest i w tym przypadku. Podejmuje się zlecenia na którym się nie zna i z którym wiąże się duże niebezpieczeństwo. By nie zawieść swojej pracodawczyni zmuszona jest prosić o pomoc Sama.

Nasz główny bohater jest natomiast totalnym przeciwieństwem Jessie. Twardo stąpa po ziemi i wszystko co osiągnął do tej pory zawdzięcza swojej ciężkiej pracy. Podoba mu się główna bohaterka, a dodatkowy bonus jaki zdobędzie po ślubie z nią w postaci zarządzania firmą jej ojca stanowi okazję nie do odrzucenia. Tylko jak przekonać najbardziej zainteresowaną o tym iż jest to fantastyczny układ przynoszący korzyści obu stronom? Jessie pragnie mężczyzny, który będzie dla niej w stanie zostawić wszystko i wszystkich, który nie będzie się spóźniał do  domu na kolacje i nie będzie zapominał o imprezach szkolnych przyszłych dzieci. Czy Sam, wieczny pracoholik będzie w stanie sprostać jej oczekiwaniom i dostrzeże co w życiu stanowi największą wartość. Aby się przekonać będziecie musiały sięgnąć po tę pozycję. Nie powinnyście się rozczarować. Lekka i prosta lektura na jeden raz, idealna na plaży, w podróży czy wieczorem przy kminku.

Pod względem wiekowym nie wprowadzałabym żadnych ograniczeń. Myślę, że każda kobieta w każdym wieku i nie jeden mężczyzna znajdzie w niej coś interesującego, a przynajmniej się rozerwie. +Miłość i rodzina to tematy tak uniwersalne, że książka nie powinna mieć problemu ze znalezieniem odbiorców. Gdybym miała ją ocenić to dostałaby sześć mocnych punktów na możliwych dziesięć. Kolejny raz nie zawiodłam się na autorce. I tym akcentem kończę swoje uwagi i spostrzeżenia z przeczytanej pozycji i każdemu życzę podobnego, zwariowanego i kolorowego życia jak nasza główna bohaterka.

1.. P O L E C A N E K O B I E T O M : Nora Roberts "Czarne Wzgórza"
2. P O L E C A N E K O B I E T O M : "Poszukiwania" Nora Roberts
3. "Błękitny Dym" NORA ROBERTS
4. "Poszukiwania" Nora Roberts

5. P O L E C A N E K O B I E T O M : "Lasy w płomieniach" Nora Roberts
6. Jayne Ann Krentz "Złota Szansa"
7. Jayne Ann Krentz "Mgły Tajemnic" 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz