sobota, 21 maja 2016

"Gwiazdy Fortuny" Nora Roberts

Niewątpliwie jest to jedna z autorek na których jeszcze nie udało mi się zawieść. Jej książki są klimatyczne, przepełnione emocjami i takie realistyczne. Za każdym razem gdy zabiera mnie w swój wykreowany świat nie mam później ochoty wracać. Z tą było podobnie. Uwielbiam pozycje w których miłość, walka dobra ze złem przeplata się z elementami magicznymi.  Tutaj bez problemu odróżnimy dobro od zła, kłamstwo od prawdy. Nie ma tu traumatycznych przeżyć bohaterów i patologicznych rodzin.  To kolejny typowy przykład bajki dla dorosłych kobiet.

Miło się ją czyta. Nie wymaga zbytniego wytężenia umysłu. Po prostu można się przy nie zrelaksować. Postacie są dobrze dobrane i wykreowane i wspólnie tworzą dość ciekawy zespół. Ale nie ma się czemu dziwić to nie pierwsza taka seria tej autorki. Czytałam już ich kilka i każda z nich miała to coś w sobie. Zdecydowanie wolę tę autorkę w takim  repertuarze niż w romansach typowo harleqinowych.

W tej pozycji skupiła ona w jednym miejscu sześć ciekawych postaci, trzy boginie i jeden czarny charakter, a wszystko to splecione fantastyczną fabułą. Ta lekkość która przejawia się nam od początku to właśnie połączenie fabuły z piórem autorki, które niewątpliwie do ciekawych należy. Sasha i Bran, Riley i Doyl oraz Sawyer i Annika to szóstka nie tylko ciekawych postaci ale również sześć różnych osobowości, które udaje nam się powoli poznać. Każdy z nich obdarzony jest innymi zdolnościami i umiejętnościami, które przypuszczam w odpowiednim momencie będą niezmiernie potrzebne by wykonać powierzone im zadanie i pokonać zło.  

Nie zabraknie tutaj magii, zaklęć oraz magicznych przedmiotów, ale główny wątek to niewątpliwie zaufanie, jakie muszą wypracować między sobą te sześć obcych sobie osób. Autorka doskonale przemyślała przynajmniej tą część. Pierwszy prym w tej części wiedli Sasha i Bran (jasnowidzka i czarodziej), ale nie pominęła także żadnej innej postaci. Stopniowo ukazywała nam nowe umiejętności poszczególnych osób i zwiększała dramatyczność sytuacji. Z każdym rozdziałem odnosiłam wrażenie, że akcja przyspiesza i robi się coraz bardziej ciekawa, a ta część stanowi tylko wprowadzenie do kolejnych po które niewątpliwie sięgnę. Szkoda tylko, że tak długo będzie mi trzeba na nie czekać. Ta była dopiero co w premierze, więc przynajmniej pół roku.

Nie chciałabym wam opisywać treści i zabierać przy tym fantastyczną zabawę. Jeżeli ktoś zna autorkę to książki tej nie muszę polecać, bo wie czego może się spodziewać. Ci którzy jej nie znają to zachęcam do sięgnięcia po nią. To idealna lektura na rozluźnienie i zresetowanie się. Czysta przyjemność podczas czytania. Wszystko tu jest dopracowane i podane w eleganckim opakowaniu subtelności i delikatności. Dla mnie zasługuje ona na siedem punktów i z niecierpliwością czekam na tom drugi. Poniżej jeszcze lista kilku podobnych pozycji tej autorki... i do zobaczenia następnym razem.

1. P O L E C A N E K O B I E T O M : Nora Roberts "Siostry Calhoun. Catherine. Amanda"
3. P O L E C A N E K O B I E T O M : ŁZA Lauren Kate 
4. Lauren Kate, cykl "Upadli"
5. Josephine Angelini, cykl "Spętani przez Bogów"
6. P O L E C A N E K O B I E T O M : P. C. Cast "Powrót bogini tom I i II
7. Nora Roberts Trylogia Kluczy  "Klucz Odwagi", "Klucz Światła" "Klucz Odwagi"

4 komentarze:

 1. Nie znam twórczości autorki. Twoja recenzja tylko mnie zachęciła do tego aby poznać pióro Nory Roberts. :)

  OdpowiedzUsuń
 2. gorąco polecam i dziękuje za odwiedzenie

  OdpowiedzUsuń
 3. witam :) orientujesz się może czy jest trzeci tom po polsku ?? i jaki nosi tytuł bo szukam już któryś dzień i nie mogę znaleźć
  . Magda

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 18 października 2016 wyszedł dopiero drugi tom "Zatoka westchnień". Niestety o trzecim w wydaniu polskim nic jeszcze nie wiadomo. Zagraniczny tytuł to "ISLAND OF GLASS"

   Usuń