piątek, 30 grudnia 2016

"Żyj szybko, kochaj głęboko" Samantha Young

Wiedziałam że kiedyś to musi nastąpić i ten czas właśnie nadszedł. Jest to pierwsza książka Samanthy Young która nie wywarła na mnie zbyt dużego wrażenia. To typowa pozycja dla nastolatek w którym prym wiedzie pierwsza miłość między dwojgiem młodych ludzi. Czytając ją odnosiłam wrażenie że jestem stara co niewątpliwie lekko mi doskwierało, gdyż mam zaledwie trzydzieści lat. I w pewnym sensie to odczucie decyduje o mojej ocenie tej pozycji.

Autorkę zawsze kojarzyłam z dość poważnymi i ważnymi tematami. Oczywiście nie umniejszam wagi pierwszej miłości ale w tym przedstawieniu i przy pomocy takich postaci jakoś ona do mnie nie przemawia. Charley, młoda i ładna nastolatka zraniona przez swego chłopaka nie potrafi o nim zapomnieć przez wiele lat. Gdy go niespodziewanie zobaczy z inną dziewczyną odczucia schowane głęboko w sercu dadzą o sobie znać. Zmusza się przed sobą i otoczeniem do robienia dobrej miny do złej gry. Stara się pokazać że nie zależy jej na Jake'u i mogą zostać przyjaciółmi. Niestety nie wszystko zostało między nimi wyjaśnione i zarówno ona jak i on nie mogą iść dalej gdyż coś ich przytrzymuje.

Najbardziej irytującą postacią był chyba sam Jake. Tak bardzo niezdecydowany i raniący wiele osób. I nie chodzi mi o błędy popełnione w młodości, gdyż je przypisuję na karby niedojrzałości. Mam na myśli spotkania po latach tej dwójki, w których to nasz bohater paraduje z nową dziewczyną, okłamując ją i spotykając się ze starą.   

Pod względem stylistycznym jest jak najbardziej ok, w tym autorka nic się nie zmieniła. Mam wrażenie że pod względem objętości jest krótsza od swoich poprzedniczek chyba dlatego że podzielona jest na dwa tomy. Kupiłam ten drugi w ciemno i szczerze to chyba szybko do niego nie zajrzę. Nie wiem co można o tej dwójce jeszcze napisać, ale widać autorka coś znalazła....

Gdybym miała ją polecić to zdecydowanie młodzieży. Jeżeli chcecie sprawić prezent siostrze w wieku siedemnastu lat pozycja ta na pewno przypadnie jej do gustu. Dojrzalsze osoby będą się raczej irytowały, gdyż z żadnym bohaterem nie da się utożsamić. Według mojej skali ocen zasługuje ona tylko na pięć punktów. Lekka, prosta i nijaka, tak bym ją opisała w trzech słowach. Bohaterów oceniać nie będę, gdyż wypadli by jeszcze gorzej. Nie będę was dłużej zanudzać i do zobaczenia przy lepszej lekturze :-)

1. P O L E C A N E K O B I E T O M : "Na krawędzi nigdy" J.A. Redmerski 
2.Tylko ty-Jasinda Wilder
3.Demony-grzech pierworodny 
4.P O L E C A N E K O B I E T O M : 7 Grzechów Głównych_NIECZYSTOŚĆ Robin Wasserman

 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz