niedziela, 9 sierpnia 2015

"Pokusy i Łakocie. Kochanie, jeszcze tu jestem." Tara Sivec

Dziś mam wam do przedstawienia bardzo ciekawą i zabawną książkę. Jest to już trzecia z tej serii, więc sięgając po nią wiedziałam w jakim klimacie będzie utrzymana. Kto z was zna tę serię to kupi ją bez żadnego zastanowienia.

Ta książka poprawi humor na pewno i wprawi czytelnika w doskonały nastrój. Jeżeli jednak jej nie czytaliście to zacznijcie najpierw od pierwszego tomu Pierwsza część , gdyż każdy kolejny jest kontynuacją poprzedniego, więc wiele możecie stracić. Druga część.

W tej części na pierwszy plan wysuwa się mój ulubiony bohater Drew i jego żona Jenny. Ta dwójka stanowiła dość ekscentryczną parę z zabawnymi perypetiami w życiu w których seks stanowił rolę pierwszoplanową.  To oni dodawali całej tej historii pikanterii i humoru. Tutaj mamy możliwość spotkania ich po kilku latach małżeństwa z dorobkiem dwójki dzieci i brakiem ochoty na seks. Zarówno on jak i ona byli seksoholikami, więc brak chęci u jednej strony powoduje masę kłopotów i nieporozumień, oczywiście zabawnych.

Problem ten jest dość uniwersalny i przypuszczam że boryka się z nim wiele par w początkach macierzyństwa. Dochodzi nowy członek rodziny, dochodzą obowiązki, a nic się nie zmniejsza. Gdy dodamy do tego brak pomocy i zaangażowania z drugiej strony nasila się zmęczenie i apatia. Poświęcamy coś dla dobra drugiej osoby.

Autorka dość trafnie pokazuje, że nie ważne w jakiej sytuacji się znajdujemy zawsze musimy się wspierać. Nie możemy patrzeć tylko na swój własny czubek nosa, powinniśmy zauważać potrzeby naszej połówki. Ważne, abyśmy pielęgnowali naszą miłość, gdyż ona ma siłę góry przenosić. 

Oczywiście w tej ostatniej części nie zabraknie reszty sympatycznych przyjaciół, bez których ta książka i dwie poprzednie nie byłyby tak wciągające i zabawne. Momentami te dialogi były lekko naciągane, momentami mnie już nudziły, ale to były tylko małe epizody w porównaniu z całością.  

Cała ta seria potrafi wprowadzić w doskonały humor i sprawić, że czytelnik mimochodem się uśmiecha. Nie wszystkim może jednak przypaść do gustu. Myślę że zdecydowanie można ją polecić osobom otwartym życiowo, z poczuciem humoru. Mężczyźni także powinni znaleźć w niej coś dla siebie. Dla mnie zasługuje ona na mocnych siedem punktów w skali dziesięciopunktowej i nie pozostaje i nic innego jak życzyć udanej lektury i do następnego razu.

2.  P O L E C A N E K O B I E T O M : ZAPLĄTANI Emma ChaseBrak komentarzy:

Prześlij komentarz