piątek, 15 lipca 2016

"Smak szczęścia" Santa Montefiore

Kolejna promocyjna książka dorwana gdzieś na stoisku wyprzedażowym.  Czasami się zastanawiam jak książka w oprawie twardej może tak mało kosztować, przecież cena jej wytworzenia przekracza zdecydowanie jej cenę zakupu. No ale cóż, czytelnicy mogą się z tego cieszyć. Nie ważne że to nie jest nowość literacka. Tematyka literatury obyczajowej jest tak uniwersalna, że nawet po 10-20 latach i tak będzie można do niej wrócić, bez zbytniego uszczerbku na treści. 

Książki te przepełnione są emocjami. Opowiadają o miłości, zdradzie, przyjaźni i przede wszystkim o życiu. Tematyka ich nigdy nie jest wyszukana, zazwyczaj dotyczy naszego codziennego życia. Duży nacisk autor bądź autorką kładzie na emocje by nas poruszyć, rozśmieszyć lub po prostu wzruszyć.

Podobnie jest także z tą pozycją. Pięć bogatych przyjaciółek przedstawia nam swoje życie codzienne, które do najtrudniejszych nie należy.  Kobiety są bogate, piękne i momentami bardzo próżne. Najbardziej dane jest nam poznać Angelicę, matkę wychowującą dwójkę małych dzieci i autorkę książek dla dzieci. Jej małżeństwo popadło w straszną rutynę. Mąż zapracowany nie zauważa swojej żony a przede wszystkim jej potrzeb.  Traktuję ją jak coś oczywistego.

Pewnego dnia na jednym z przyjęć Angelica poznaje przystojnego mężczyznę. Między nimi od pierwszego momentu zaiskrzyło. Angelica zafascynowana nowymi uczuciami rozpoczyna korespondencję z Jackiem. Szybko dochodzi do wniosku, że łagodny flirt nie zaszkodzi ani jej samej, ani jej małżeństwu i dzieciom. Nigdy jednak nie możemy być niczego pewni, a relacja tych dwojga posunie się o wiele bardziej. Po drodze wyjdzie jeszcze kilka dramatycznych wydarzeń.

Do samego końca nie wiadomo, kogo wybierze Angelica. W poszukiwaniu miłości i szczęścia przejdzie daleką drogę. A przy którym męskim boku je znajdzie? Oczywiście tego wam nie zdradzę bo jaki byłby sens czytania. Książka na pewno w kilku momentach was zaskoczy.

Poza tematem dość ciekawe autorka przedstawiła nam postacie. Przyjaciółki Angelici mają tak odmienne charaktery, dzięki czemu w książce nie zabraknie wesołych dialogów i zabawnych sytuacji. Do tego stanowią bardzo dobre dopełnienie całej historii.

To książka dla każdej kobiety, z dużym naciskiem na troszkę dojrzalszą wiekową, która zadaje sobie pytanie, co by było, gdyby.... Ta książka ukazuje jak rutyna niszczy małżeństwo i jak ważne jest szczęście dla każdego człowieka. Nie ważne w jakim jesteśmy wieku. Życie jest piękne, tylko musimy to piękno dostrzec.

Spędziłam w jej towarzystwie przyjemne chwile. Zupełnie nie żałuję że po nią sięgnęłam. To przykład klasycznego romansu z morałem w tle. Polecam ....


1. P O L E C A N E K O B I E T O M : "W samą porę" Katarzyna Busłowska
2. P O L E C A N E K O B I E T O M : "Letnie Przesilenie" Robyn Carr
3. P O L E C A N E K O B I E T O M : Nora Roberts "Duma i zauroczenie"
4. P O L E C A N E K O B I E T O M : Nora Roberts "Czarne Wzgórza"
5. P O L E C A N E K O B I E T O M : "Poszukiwania" Nora Roberts

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz