piątek, 8 lipca 2016

"Cień żywiołu" Leigh Fallon

Druga część tej serii miała premierę w 2013 roku, więc de facto już trochę u mnie przeleżała. A z uwagi na fakt, że chyba od roku robię porządek w swojej biblioteczce co jakiś czas sięgam po starsze, nieprzeczytane pozycje. I taka właśnie jest ta dzisiejsza. 

Tak naprawdę to nie wiem dlaczego nie wyszedł jeszcze tom trzeci. Historia która jest tu opowiedziane jeszcze się nie skończyła, a już sporo czasu minęło. Szkoda jakby autorka  jej nie dokończyła, bo nie ukrywam że świat stworzony tutaj zaintrygował mnie i choć wiekowo już nie dla mnie ta pozycja, to mimo wszystko chyba bym po nią sięgnęła.

Jak wspomniałam o wieku to niewątpliwie jest to pozycja dla nastolatków i młodzieży w wieku 14-20 lat. Myślę że takim odbiorcom lubiącym do tego wydarzenia fantastyczne, magię i miłość w jednym na pewno przypadnie do gustu.

Ta książka jest naprawdę dobrze napisana. Przepełniona jest dialogami, nie ma zbędnych opisów przez co się nie dłuży i strona leci nam za stroną. Do tego wartka akcja i wciągająca fabuła sprawia że czas w jej towarzystwie bardzo szybko i przyjemnie nam mija. Przynajmniej tak było ze mną.

Główni bohaterowie to para nastolatków, którzy w swoim ciele przechowują żywioły. Megan to powietrze, a Adam woda. Dwójka Naznaczonych, których dzieje w znacznym stopniu okrywają tajemnice. Nikt im niczego nie mówi, poza tym że miłość między dwojgiem Naznaczonych jest zakazana. A oni wbrew wszystkim próbują, choć ich połączenia żywiołów niosą ze sobą chaos i zniszczenie.

Jest tak wiele niewiadomych, tak wiele tajemnic, że czasami nawet ja byłam zaskakiwana. Autorka wprowadziła wiele ciekawych postaci drugoplanowych. Na równi z Adamem i Megan ukazała również Riana i jego żywioł ognia oraz Aine z jej żywiołem powietrza. Poza Nazanczonymi jest także jeszcze kilka ciekawych postaci. Myślę że każdy, kto po nią sięgnie będzie mógł znaleźć dla siebie jakąś ulubioną postać. Wiele osób i wiele różnych charakterów sprawia, że nie sposób się przy niej nudzić.

Znajdziemy tutaj troszkę romansu, fantasy urban, sensacji i troszkę mitologii. Wszystko to dość fajnie pomieszane, by stanowiło ciekawą fabułę. Zakończenie nie wyjaśnia nam zupełnie nic i dalej musimy czekać.

Nie chcę wam streszczać całej treści bo straci dla was sens czytanie. W niektórych sklepach można dostać ją za okazyjną cenę więc gorąco polecam. Mam nadzieję że autorka mimo tak długiego odwlekania postanowi dokończyć tą serię i nie zostawi nas w zawieszeniu.

Poniżej jeszcze tylko kilka linków do podobnych młodzieżowych pozycji i do zobaczenia za niedługo :-)

1. P O L E C A N E K O B I E T O M : DEMONY- Grzech Pierworodny Lisa Desrochers
4. P O L E C A N E K O B I E T O M : ŁZA Lauren Kate
5. P O L E C A N E K O B I E T O M : "Nowoczesna Czarodziejka" Debora Geary
6. P O L E C A N E K O B I E T O M : "Karmazynowa korona" Cinda Williams Chima ( seria Siedmiu Królestw)
7. Lauren Kate, cykl "Upadli"
8. L. H. Zelman " Tożsamość Anioła" i inne...

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz