niedziela, 6 listopada 2016

"Niespełniona" Virginia Henley 
Wampiry, anioły... owszem, ale romans historyczny? Nigdy nie przypuszczałam że spodoba mi się ten rodzaj literacki. Ale po przeczytaniu tej książki zmieniam zdanie definitywnie. Ale najpierw opis, a później moje odczucia.. 
 
Akcja powieści rozgrywa się w drugiej połowie XVIII wieku. Pewnego dnia w Londynie na jednym z bali pojawiają się dwie prześliczne siostry- Maria i Elizabeth. Od samego początku podbijają całe towarzystwo urodą i wdziękiem. Obie siostry charakterami zdecydowanie różnią się od siebie. Marii zależy na pieniądzach i tytule, natomiast Elizabeth kieruje się w życiu uczuciami. 

Nad losem obu dziewczyn czuwa matka, wyrachowana aktoreczka, która zrobi wszystko by wydać swe córki za mąż. Zamierzony cel zostaje osiągnięty przez panią Gumming, ale kosztem swoich córek. Elizabeth zmuszona do ślubu wyrzekła się miłości Johna Campbella w imię obrony rodziny. Niestety jej małżeństwo nie było sielanką. Traktowana przez męża jak towar na półce sklepowej po nocach śniła o swojej utraconej miłości. Zaraz po ślubie okazało się, że Elizabeth jest przy nadziei. Wiele musiała poświęcić by zataić przed mężem, iż nie jest to jego potomek. 

Przez kilka lat ścieżki zakochanych przeplatały się między sobą, a gorące uczucie i pożądanie nie pozwoliło opaść. Ukradkowe spojrzenia, delikatne muśnięcia w cieniu pokoju przez długie trzy lata im towarzyszyły.  Niespodziewanie, gdy już prawie stracili nadzieję przyszło wybawienie - książę Hamilton zmarł, zostawiając im otwartą drogę.

 
To bardzo okrojone streszczenie głównego wątku tej powieści. Natomiast wiele jest jeszcze ciekawych historii drugoplanowych bohaterów. Powieść ta, ujęła mnie dość szybką akcją, jak na tak grubą pozycję. Polecam ją raczej dojrzałym kobietom, które planują lub już założyły rodzinę. 
 
Cena tej książki to około 36,00 zł w sklepie, lecz z uwagi na fakt iż datę premiery miała przeszło kilka lat temu można ją zakupić o wiele taniej. Mi udało ją się zdobyć za połowę ceny. Naprawdę bardzo polecam, niech nie odstraszy was dość nieciekawa okładka, treść zamieszczona w środku stu procentowo wam to zrekompensuje. 
 
Poniżej jeszcze tylko link do podobnych pozycji i do zobaczenia za niedługo.  
Miłej lektury życzę....

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz