niedziela, 29 stycznia 2017

"BEZ WINY" Mia Sheridan

To już trzecia książka tej autorki jaka przeszła przez moje ręce i z czystym sumieniem mogę ją wam polecić.  Zacznę może od cytatu, który opisuje tę pozycję i w stu procentach oddaje jej sedno: "Absolutnie urzekająca historia - niemoralna propozycja, niekonwencjonalny układ, dwie poturbowane dusze i namiętność skąpana w winie."- Angelika Zdunkiewicz- Kaczor.
Dla mnie było to tak miłe spotkanie niczym oglądanie "Pretty Woman" lub "Dirty Dancing". Komedia romantyczna w wersji papierowej z postaciami tak realnymi i pełnymi emocji że aż szkoda mi ją było odkładać po skończeniu. A niewątpliwie za szybko się skończyła. 

Kira, młoda, ładna i ze znanym nazwiskiem wychowywała się w dostatku ale bez miłości rodzicielskiej. W domu bez matki i z ojcem senatorem który traktował ją jak towar w zaciszach domowych przechodziła piekło. Dla świata była jednak rozkapryszoną młodą, bogatą nastolatką. Pewnego dnia czara się przelała i nasza bohaterka postawiła się ojcu. Wyjechała nie wziąwszy od niego złamanej złotówki. Postanowiła odebrać spadek po babci i się usamodzielnić, niestety babcia w zapisie zrobiła zastrzeżenie: pieniądze będą jej pod warunkiem że wyjdzie za mąż.

Będąc przypadkowym świadkiem rozmowy dwóch mężczyzn w banku składa nieoczekiwanie propozycję jednemu z nich. Greyson, któremu od kilku lat nic nie wychodzi dźwiga na swych barkach przytłaczający ciężar wyrzutów sumienia. Podobnie jak Kira nie miał szczęśliwego dzieciństwa- porzucony przez matkę, niechciany i poniżany przez ojca, borykał się z barkiem miłości od najbliższych. Tam gdzie powinna być ona bezwarunkowa, dla niego jej zabrakło. W dorosłym życiu za cel honoru postawił sobie utrzymanie spadku po ojcu, upadającej winnicy. Tylko skąd wziąć pieniądze, jak bank nie chce dać kredytu.

I wtedy pojawia się Kira ze swą niemoralną propozycją. Połowa spadku za rok małżeństwa to niezbyt wygórowana cena a Greyson choć z bardzo dużą niechęcią wejdzie w ten jak mu się wydaje prosty układ. Nie przeczuwa jednak że pierwsze wrażenie jakie odebrał patrząc na Kirę jest daleko mylące. Kobieta która wydała mu się płytka i arogancka coraz bardziej go intryguje, a to co miało być tylko zwykłą umową biznesową powoli przekształca się w coś innego.

Nie będę wam opowiadać reszty historii, gdyż straciłybyście wiele. Historia choć z pozoru banalna, taka w rzeczywistości nie jest. Nie można powiedzieć również że nie zaskakuje. Tych dwoje ma ze sobą tak wiele wspólnego, a mimo wszystko są tak różni od siebie, i to czyni ich ciekawymi postaciami przy których na pewno nudzić się nie będziemy.  Nie zabraknie tu zabawnych sytuacji, podobnie jak i pełnych wzruszeń gdyż książka ta przepełniona jest kolorową gamą emocji. Nie można się przy niej nudzić.

Gdybym miała ją ocenić według mojej skali to przyznałabym jej mocnych dziewięć punktów na dziesięć możliwych. Swoje rozważanie podobnie jak początek zakończę cytatem, który również oddaje sedno tej pozycji. Do zobaczenia już niedługo: "Nawet szczęśliwe życie nie może się obyć bez pewnej dozy ciemności, a słowo "Szczęśliwe" straciłoby znaczenie, gdyby nie towarzyszył mu oponent w formie smutku" K. Jung "Sztuka życia".

1.  P O L E C A N E K O B I E T O M : "Bez słów" Mia Sheridan
2.  P O L E C A N E K O B I E T O M : WBREW ZASADOM Samantha Young
3.  P O L E C A N E K O B I E T O M : OSTATNIA SZANSA Samantha Young
4.  P O L E C A N E K O B I E T O M : "Wszystkie odcienie pożądania" Samantha Young
5.  P O L E C A N E K O B I E T O M : "Sztuka Uwodzenia" Samantha Young
6.  P O L E C A N E K O B I E T O M : Samantha Young "Cofnąć czas"
7.  P O L E C A N E K O B I E T O M : "Na krawędzi nigdy" J.A. Redmerski
8.  P O L E C A N E K O B I E T O M : "Piekło Gabriela" Sylvain Reynard
9.  P O L E C A N E K O B I E T O M : CALDER Narodziny odwagi Mia Sheridan
10. P O L E C A N E K O B I E T O M : BEZ SZANS Mia Sheridan

7 komentarzy:

 1. Przyjemna lektura, ale najnowsza część - BEZ SZANS bije ją na głowę :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. nie czytałam jeszcze ale na pewno po nią sięgnę.
   Dziękuję za odwiedzenie.
   Pozdrawiam

   Usuń
 2. W jednym zdaniu oddać sens książki i to w dodatku tak, że ktoś to zauważył - bezcenne ;) bardzo się cieszę, że mnie tak cudnie zacytowałaś. dzięki Tobie mój dzień stał się lepszy ;) Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cieszę się bardzo że dzięki mojemu wpisowi pojawił się uśmiech na twojej twarzy. To zdanie w stu procentach oddaje sedno tej powieści i gratuluję świetnego cytatu.. :-)

   Usuń
 3. Kinga, dziekujemy za podzielenie się ciekawą recenzją z naszymi Klientami. Na pewno będzie pomocna przy podejmowaniu decyzji, że warto sięgnąć po "Bez Winy". Pozdrawiamy!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja również dziękuję za pozostawienie swojego komentarza. Cieszę się że państwo zauważyli mój wpis.

   pozdrawiam...

   Usuń