czwartek, 19 stycznia 2017

"SWEET ACHE" K. Bromberg

Oczywiście już chyba nikomu nie trzeba opowiadać o czym opowiada seria Driven autorki, która w tamtym roku królowała na rynku wydawniczym. Dziś przedstawię kolejne losy bohatera, którego mieliśmy okazję poznać w tamtej trylogii. Tym razem przyszła kolej na siostrę Coltona, czyli Quinlan Westin.

Oczywiście młoda, ładna i z dość ciętym językiem doktorantka pewnego dnia zostaje poproszona o asystowania na wykładach gościa specjalnego. Promotorce swej pracy nie można odmówić, więc chcąc nie chcąc musi wykłady zaliczyć. A z oczywistych powodów nie będzie to łatwe gdyż mimo że Hawkin Play jest arogancką i pewną siebie gwiazdą rocka to nasza bohaterka czuje magnetyczne przyciąganie do niego. 

Ze swego ostatniego związku wyszła dość poobijana i nie zamierza skakać teraz na głęboką wodę. Próbuje wszelkimi logicznymi sposobami tłumaczyć sobie i odpychać ten niechciany magnetyzm. Niestety nie będzie to łatwe gdyż przez czysty przypadek została wmieszana w zakład między naszym głównym bohaterem a jego kolegą z zespołu. Z wykładu na wykład zabawa robi się coraz ciekawsza, a nasza główna bohaterka wystawiona będzie na ciężką próbę. 

Podejmując decyzję o niezobowiązującej przygodzie nie zdaje sobie sprawy jak skomplikowaną postacią jest ten przystojny rockman, który przy każdym spotkaniu nie tylko zaskakuje ją ale i samego siebie. Jego publiczny, wykreowany wizerunek po coraz bliższym poznaniu ulega radykalnym zmianom w jej ocenie. Podobnie zresztą jak i jego zachowanie pełne tajemnic i niejednoznaczności.

Hawkin Play skrywa w sobie wiele tajemnic rodzinnych które niszczą go od środka. Samobójstwo ukochanego ojca którego był świadkiem, choroba matki no i przede wszystkim bliźniak Hunter, który wykorzystuje każdy jego słaby punkt, by go zniszczyć, upokorzyć i sprawić przykrość. Od lat zabiera i niszczy wszystko to, na czym zależy Hawkinowi, a on w imię obietnicy złożonej swemu samolubnemu ojcu pozwala mu na to. Bierze wszystkie winy na siebie kosztem nie tylko własnej osoby ale i całego zespołu. Nie wiąże się z nikim bliżej gdyż hołduje zasadzie ojca że miłość osłabia ludzi, a on musi być twardy by mógł zaopiekować się bratem i matką.

Postacie przedstawione w książce nie są nijakie i to duży plus dla całej historii, która jest dość ciekawie rozbudowana i przeprowadzona. Bez najmniejszych problemów można wczuć się w ich przeżycia a to jest bardzo ważne podczas czytania. Po takie pozycje sięgamy by przyjemnie spędzić czas, a nie tylko przeczytać od deski do deski.  Strasznie znudziły mnie sceny erotyczne, które według mnie były już do przesady opisane i to był dla mnie największy minus całej tej pozycji.

Książka momentami jest smutna, momentami zabawna, więc po trosze wszystkiego. Opowiada o młodej dziewczynie i wokaliście zespołu rockowego więc nie wiem czy wszystkim przypadnie do gustu pod względem treści. Przypuszczalnie skierowana jest do młodzieży i kobiet do czterdziestu paru lat. Jedno jest pewne, emocji w niej nie zabraknie. Gdybym miała ją oceniać to utrzymana jest na podobnym poziomie co jej poprzedniczka więc według mojej skali przyznałabym jej tak około 7-8 punktów.

Ja spędziłam z nią miło czas a to dla mnie liczy się najbardziej. Nie zamierzam opowiadać wam całej treści więc musicie same do niej zajrzeć by się przekonać czy miałam rację. Decyzja należy do was. Miłej lektury życzę i do zobaczenia niedługo...

1. P O L E C A N E K O B I E T O M : "DRIVEN" Namiętność silniejsza niż ból, K. Bromberg
2. P O L E C A N E K O B I E T O M : "DRIVEN" Napędzani Pożądaniem K. Bromberg
3. P O L E C A N E K O B I E T O M : WBREW ZASADOM Samantha Young
4. P O L E C A N E K O B I E T O M : CRASHED_ W zderzeniu z miłością, tom III K. Bromberg
5. P O L E C A N E K O B I E T O M : RACED Ścigany uczuciem K. Bromberg

6. P O L E C A N E K O B I E T O M : "SLOW BURN Kropla drąży skałę" K. Bromberg

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz