sobota, 17 stycznia 2015

"Lasy w płomieniach" Nora Roberts

Autorkę tę znam już z kilku przeczytanych powieści i chyba jeszcze na żadnej jej książce się nie zawiodłam. Z tą było podobnie. Od pierwszej strony mnie wciągnęła i nie chciała wypuścić.

Jeżeli ktoś już miał styczność z jej pozycjami to wie o czym piszę, natomiast jeżeli ktoś jeszcze na nią nie natrafił, to powinien szybko nadrobić to zaniedbanie. Dla mnie jest ona mistrzynią pióra. Jej pozycje są tak dokładnie dopracowane, niezależnie na jaki temat pisze, pasują do siebie najmniejsze detale. Nie spotkałam jeszcze takiej pozycji, która by mnie nie wciągnęła. Nigdy nie interesowała mnie zbytnio praca strażaków spadochroniarzy, a tutaj czytałam z ciekawością. A teraz dla zainteresowanych jej twórczością magazyn "Viva" wydał serię książek jej autorstwa w dość okazyjnej cenie. Polecam, bo naprawdę warto przynajmniej jedną pozycje tej autorki mieć odznaczoną na swej czytelniczej liście. A jak zrobicie pierwszy krok, później już będziecie chciały więcej.

W tej pozycji irytowała mnie na początku główna bohaterka, która przedstawiona była pod względem zachowania strasznie męsko. Po głębszym poznaniu okazało się jednak, że jest zabawną młodą kobietą, która stara się być samodzielna, gdyż ma problem z zaufaniem. Autorka, na podstawie tej bohaterki pokazuje nam jak wielki wpływ na nasze dorosłe życie ma nasze dzieciństwo. To ono warunkuje w głównej mierze nasz charakter i cechy naszej osobowości. Rowan porzucona przez matkę i wychowywana tylko przez ojca stara się polegać zawsze na sobie. Mężczyźni w jej życiu to koledzy z pracy no i oczywiście ojciec. Nie ma wśród nich kogoś, kto zawładnął by jej sercem. Oczywiście dopóki nie pojawi się na jej horyzoncie przystojny, dowcipny Gull, który cierpliwością, konsekwencją i dowcipem próbuje zmienić jej postrzeganie na związki damsko- męskie.

Jeżeli ktoś się obawia, że to kolejny płytki romans to bardzo się pomyli. Książka przepełniona jest elementami sensacyjnymi, przygodowymi, obyczajowymi i oczywiście zawiera elementy romansu. To wszystko stanowi ciekawą lekturę która umili wielu osobom czas.  Skierowana jest do kobiet choć mężczyźni także powinni znaleźć w niej coś ciekawego. Romans nie stanowi tu wątku głównego, jest on tylko dodatkiem. Główny wątek w książce to praca strażaków skoczków, którzy narażają przy każdej syrenie swe życie. Autorka nie tylko ukazała dość szczegółowo ich walkę z ogniem, ale również ich życie w przerwach między pożarami.

Nie będę opowiadać wam całej historii, polecam do przeczytania w wolnej chwili. Jak ktoś poszuka, to może ją znaleźć w dość okazyjnej cenie. Dla mnie zasługuje ona na siedem punktów w skali dziesięciopunktowej. Poniżej jeszcze tylko linki do kilku podobnych pozycji jej autorstwa:

1. P O L E C A N E K O B I E T O M : Nora Roberts "Czarne Wzgórza"
2. P O L E C A N E K O B I E T O M : "Poszukiwania" Nora Roberts
3. "Błękitny Dym" NORA ROBERTS
4. "Poszukiwania" Nora Roberts
5.  Nora Roberts "Trzy boginie"

5 komentarzy:

 1. Miałam już styczność z panią Norą i wiem co masz na myśli pisząc, że nie sposób się oderwać od książki :) tej jeszcze nie czytałam, ale to dla mnie pozycja obowiązkowa :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja już kilka przeczytałam i jeszcze na żadnej się nie zawiodłam, także i tę polecam
   Pozdrawiam
   kinga

   Usuń
 2. Mnie bardzo wciągnęła ta książka i polecam ją miłośnikom twórczości Nory Roberts.

  OdpowiedzUsuń
 3. W tym tygodniu dość okazyjnie można kupić starsze pozycje tej autorki w Vivie

  OdpowiedzUsuń