wtorek, 1 grudnia 2015

"Drugie Kuszenie Płomienia" Jeaniene Frost


Przeczytałam tej autorki serię "Nocna Łowczyni" i byłam pod ogromnym wrażeniem. Nadal uwielbiam tamtą dwójkę bohaterów, którzy ewidentnie kojarzą mi się z tym gatunkiem literackim i niestety ta dwójka ich nie przebiła. Brakuje im tego czegoś, co sprawia że człowiek zapamięta ich na długi czas.

Vlad jako postać aroganckiego i władczego wampira sprawdza się doskonale, choć momentami jego zachowanie mnie irytowało. Podobnie jest też z główną bohaterką, która tylko momentami mi się podobała. Niewątpliwie jest to silna kobieta, która już tylko za to ma u mnie plusa. Tylko odnosiłam wrażenie, że czasami wykazywała się problemami z inteligencją...

Tematyka o wampirach nie wszystkim przypadnie do gustu. Trzeba ich po prostu lubić, więc nie do wszystkich jest ona skierowana, ale jeżeli ktoś lubi urban fantasy to tą pozycję powinien na swojej liście umieścić. Nie sposób odmówić klimatyczności wszystkim książkom tej autorki.  Wypełnione ciętymi ripostami, zabawnymi dialogami i przede wszystkim wartką akcją, sprawiają, że czytelnik nie ma ochoty odkładać ich na bok dopóki nie dotrze do ostatniej kartki. A po skończeniu zastanawia się kiedy będzie kolejna część?  Ja przynajmniej tak miałam i z niecierpliwością czekam na tom trzeci serii "Nocny Książę".

Kiedy dorastałam ten typ powieści był bardzo popularny, chyba nadal moim ulubionym filmem o wampirach jest Blade, dlatego też moje zainteresowanie nie powinno nikogo dziwić. Te książki obecnie wzbogacone są o dużą porcję namiętności, pożądania i seksu co dodatkowo przykuwa moją uwagę i przede wszystkim wyostrza kobiece zmysły. Ja osobiście lubię się przenieść od czasu do czasu w jakże inny, wykreowany świat nadprzyrodzonych istot, gdzie odwiecznie toczy się walka dobra ze złem. Ta pozycja nam to zapewni.

Poprzednią część tej książki czytałam przeszło rok temu, więc długo mi przyszło czekać na kontynuację. Niewątpliwie utkwiła mi jedna rzecz dość istotna, a mianowicie strasznie dużo zawierała błędów. Tutaj też się one zdarzają, ale nie są już tak nagminne jak w poprzedniej części, dzięki czemu o wiele lepiej się ją czytało. Nie wiele wspólnego również pod względem treści mają one. Kontynuacja miłości dwójki bohaterów jak najbardziej, ale wrogowie już inni.

Mimo wszystko jak najbardziej polecam. Dla odstresowania to pozycja idealna. Dla mnie zasłużyła ona na siedem punktów. Poniżej jeszcze tylko linki do kilku podobnych pozycji i nie pozostaje mi nic innego, jak któryś z kolei raz życzyć wam miłego czytania....

1. P O L E C A N E K O B I E T O M : "Pierwszy Dotyk Ognia" Jeaniene Frost
2. Jeaniene Frost seria 'Nocna Łowczyni"
4. P O L E C A N E K O B I E T O M : "Namiętność Rozbudzona" Larissa Ione
5. P O L E C A N E K O B I E T O M : PRAGNIENIE WYZWOLONE Larissa Ione

2 komentarze:

  1. Na jakiś zimowy wieczór czemu nie. Mogłabym się skusić.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. to wszystko przede wszystkim zależy od upodobania, ja przy niej miło spędziłam czas, choć jakieś tam ale miałam...

      Usuń