niedziela, 3 grudnia 2017

BLISKOŚĆ Kristen Proby

Dziś przed wami druga część przygód przyjaciółek z restauracji POKUSA. Jak pisałam w poprzednim poście pierwsza część była udana więc postanowiłam kontynuować przygodę z tymi sympatycznymi dziewczynami. Zanim przejdę do wrażeń z przeczytanej książki jedna uwaga którą muszę poruszyć. Pierwsza część zawierała bardzo dużo błędów które popełnił tłumacz a korekta to przeoczyła. Niestety w drugiej części ten problem znów się powtarza. Ta część również jest naszpikowana takimi błędami, które bardzo rażą podczas czytania. Nie wiem jak wy się do tego odnosicie ale dla mnie to trochę mało profesjonalne podejście. Wydajemy sporo pieniędzy na książki (przynajmniej ja) i chciałabym żeby nie była ona zrobiona na odwal by tylko miała przynieść pieniądze. Mam nadzieję że w trzeciej części ten problem się nie pojawi.

A wracając do książki i jej treści, ta również jest fajnie napisana i miło się ją czyta. Nie sposób nie polubić każdej z tych pięciu przyjaciółek które zarazem są podobne jak i różne od siebie. W poprzednim poście opisywałam czym każda się specjalizuję, więc nie będę tego powielać. Ta część opowiada o Cami, specjalistce od liczb i spraw księgowych. W poprzedniej części dowiedzieliśmy się już o niej troszeczkę. Od najmłodszych lat kochała się ona w bracie swej najlepszej przyjaciółki i mimo że wyszła za mąż a później się rozwiodła to uczucie nie zostało zachwiane. Wszyscy dookoła wiedzieli co Cami czuje do Landona, ale on nigdy nie odwzajemniał jej uczuć a ona mu nigdy o nich nie powiedziała.

Wyjechał zaraz po szkole gdyż jego marzeniem było zostanie pilotem. I przez dwanaście lat mu się to udawało, ale niestety wypadek w pracy przekreślił jego dalszą karierę i musiał on wrócić w swe rodzinne strony. Wracał do Portland z jednym tylko założeniem by w końcu wyznać miłość Cami, gdyż od zawsze się w niej kochał, ale wcześniej byłą dla niego za młoda.  Teraz Camilla LaRue nie jest już młodą dziewczynką, jest kobietą ponętną i seksowną, a on będzie musiał ją przekonać że to co do niej czuje nie jest chwilowym kaprysem tylko czymś głębszym i bardziej stałym. 

Podobnie jak poprzednia część ta również jest dobrze napisana i mimo błędów dobrze się ją czyta. Strony dość szybko ulatują i zanim się obejrzałam już czytałam zakończenia. Książka i bohaterowie rozluźnią was na pewno. Jest zabawna, lekka i idealna na taką jesienną aurę. Podoba mi się przedstawienie postaci kobiecych jako silne i pewne siebie jednostki, które wiedzą czego chcą i do czego zmierzają. Zresztą mężczyźni ujęci są w podobny sposób. Nie ma zbędnego komplikowania traumatycznymi przeżyciami z dzieciństwa ale są emocje przy których nie sposób przejść obojętnie.

Jeżeli chodzi o szatę graficzną to cieszę się bardzo że okładka jest dużo bardziej ciekawsza niż w poprzedniej części. Ta już przykuwa wzrok i nie sposób odmówić jej zainteresowania. Oczywiście nie żałuję że sięgnęłam po tę pozycję. Podobnie jak z poprzednią miło spędziłam czas i na pewno będę chciała poznać losy kolejnych przyjaciółek. polecam wam i zachęcam do sięgnięcia wszystkich którzy lubią romanse i lekkie pozycje miłosne. Nie znajdziecie tu mocnych scen erotycznych. Wszystko podane jest w miły i subtelny sposób który powinien ująć wielu czytelników....

1. P O L E C A N E K O B I E T O M : "ZŁAPAĆ MILIONERA" Max Monroe
2. P O L E C A N E K O B I E T O M : "Uśmiech losu" Jayne Ann Krentz
3. P O L E C A N E K O B I E T O M : "Letnie Przesilenie" Robyn Carr
4. P O L E C A N E K O B I E T O M : Nora Roberts "Pokusa"
5. P O L E C A N E K O B I E T O M : "Wszystkie chwyty dozwolone" Liz Fielding
6.  P O L E C A N E K O B I E T O M : ZAPLĄTANI Emma Chase
7.  P O L E C A N E K O B I E T O M : ZAKRĘCENI Emma Chase
9. P O L E C A N E K O B I E T O M : "Pokusy i Łakocie. Nizebyt grzeczna rzecz o miłości" Tara Sivec

4 komentarze:

 1. Nie słyszałam o tej książce, ale właśnie dopisałam ją do mojej czytelniczej listy. Mam nadzieję, że mi się spodoba. ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. zacznij od części pierwszej abyś nic nie straciła
   miłej lektury

   Usuń
 2. Chętnie bym przeczytała. Przyznam jednak, że jak są w książce błędy, to bardzo mi to przeszkadza.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. oj mnie też to strasznie razi :-(

   Usuń