wtorek, 5 lutego 2019

NIEOSIĄGALNA Madeline Sheehan

To już trzecia część przygód motocyklistów z klubu Hell's Horsemen. Nie mogę powiedzieć że jest to łatwe i przyjemne spotkanie bo historia ta to opowieść o mrocznych, bezwzględnych mężczyznach z pogranicza prawa, którzy nie mają żadnych skrupułów. To książka w której chyba na każdej stronie przekleństwa powielają się po kilka razy a zaraz w kolejce ustawia się seks. Ci mężczyźni nie pracują w normalnych pracach a jednak mają mnóstwo pieniędzy z innych mniej legalnych źródeł. Nie są to wzory do naśladowania i raczej rodzice swoich dzieci nie puszczają ich w odwiedziny.

Mimo to trzymają się razem. Mają niepisane prawa których starają się przestrzegać i przede wszystkim jak coś staje się jednemu to cały klub staje w obronie. Honor, braterstwo, lojalność i przede wszystkim ten ich klub, to cechy w które każdy z nich głęboko wierzy i za które jest w stanie oddać życie. Duży problem z ich zachowaniem to brak szacunku dla kobiet, szczególnie dla tych z którymi nie są w związku. Z drugiej jednak strony jak czytam w tej książce o niektórych kobietach to odnoszę wrażenie że same nie mają szacunku względem siebie. Więc ciężko też wymagać od innych by cię szanowali. 

W  tej części prym wiedzie syn przywódcy klubu  Cage West. Przystojny blondyn któremu ciężko się oprzeć jakiejkolwiek kobiecie. Wszystkie ślinią się na jego widok i same wskakują mu do łóżka. Nie ma on problemu z doborem żeńskiego towarzystwa. Choć zupełnie nie przywiązuje do nich uwagi i traktuje je dość obcesowo. W głębi duszy jednak to dość wrażliwy mężczyzna który szuka w swym życiu przede wszystkim szczęścia i zrozumienia. W młodości spędził krótkie chwile ze swą przyjaciółką, która od tamtego wieczoru go nienawidzi i nie zwraca zupełnie na niego uwagi. A on im bardziej ignorowany tym bardziej się denerwuje i zaczyna sobie uświadamiać, że ta dziewczyn, ta jego Filiżanka weszła mu do krwioobiegu i nie chce z niego wyjść.

Tegen dorastała w świecie harleyowców, zazwyczaj ignorowana przez wszystkich. Jedynie syn Deuca zawsze starał się ją zagadać i w jakimś stopniu rozśmieszyć. Pewnego wieczoru oddała mu najcenniejszy skarb, nie tylko niewinność, ale przede wszystkim swe serce. Niestety w tak młodym wieku pijany chłopak zignorował jej prezent, a ona rozgoryczona, pełna żalu zaczęła z nim walczyć. I może wam się wydawać że już wiecie co będzie dalej, ale gdybyście zgadywali to na pewno byście nie trafili. Ja bym takiego scenariusza nie wymyśliła. To opowieść chaotyczna, bezlitosna i tragiczna. Opowieść o śmierci niewinnej miłości, utracie czystości i bólu zranionych serc. Historia rozpoczyna się w dzieciństwie tych dwojga, poddaje testowi siłę ich miłości, rani, wyniszcza i wiedzie ku zagładzie.

A to nie wszystko, w tej książce poznamy los dwójki jeszcze bardziej tragicznych postaci. Emily, ciemnoskóra nauczycielka która przez chwilę miała styczność z klubem we wcześniejszych częściach pojawia się znowu i tylko dzięki Dirte'mu unika gwałtu. Natomiast sam Dirty jest tak specyficzny, tak tragiczny i tak nie jednoznaczny że nawet nie pokuszę się o opisywanie jego. To co on przeszedł, nie powinno się przytrafić nikomu. Będziecie musiały same zajrzeć do tej pozycji by się o tym przekonać.

Ja wciągnęłam się w ten mroczny świat pełen harleyowców. Darzę sentymentem wszystkie te postacie więc na pewno w którymś momencie sięgnę po kolejną część. Wy jednak musicie same zdecydować czy po nią sięgać. Nie jest to cukierkowa opowieść w której dobro zwycięża zło. To czarny świat pełen nieprzyjemnych typów i sytuacji, ale w niektórych momentach przebija światło i to zawsze niesie ze sob nadzieję. Życzę wam ciekawej lektury i mile spędzonego czasu. Poniżej jeszcze tylko linki do poprzednich części i kilku podobnych pozycji....

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz