niedziela, 28 czerwca 2020

C Ó R K A _ G L I N I A R Z A_ KRISTEN ASHLEY

Książkę, którą wam dziś przedstawię, wybrałam przez przypadek. W którymś sklepie internetowym cena jej wynosiła około 60 zł.  Zastanawiałam się, co ona może zawierać, że aż tak dużo kosztuje. Książki w tej kategorii znajdują się w przedziale około 30 zł, a ta dwa razy więcej? Kupiłam audiobooka w dość promocyjnej cenie, ale tylko dzięki subskrypcji. Gdybym wydała na nią tyle, ile pierwotna cena wynosiła, to na pewno bym żałowała. Ta pozycja nie jest nadzwyczajna, jest po prostu ok. Nie żałuję, że jej wysłuchałam, gdyż to zabawna opowieść, a te 11 godzin zleciało mi bardzo szybko.

Indy Savage, jak sam tytuł wskazuje, jest córką policjanta. W jej otoczeniu połowa rodziny to męscy stróże prawa. Wychowana w takim otoczenie, nie przejmuje się zbytnio prawem i nagina je według własnych potrzeb. Prawie wszystko, zawsze uchodzi jej na sucho, przez co razem ze swoją przyjaciółką przysparzają swoim rodzinom wielu, nie zawsze przyjemnych incydentów. Jedno można o nich powiedzieć: w ich towarzystwie człowiek na pewno by się nie nudził. Pewnego dnia Indy zostaje wmieszana przez swego przyjaciela w dość niebezpieczną intrygę. Na pomoc jej rusza Lee Nightingale, nieodwzajemniona młodzieńcza miłość, która przysporzyła Indy wiele nieprzespanych nocy.

Całość autorka prowadzi w bardzo zabawny sposób i nie sposób się przy niej nudzić. Nie tylko pierwszoplanowi bohaterowie, ale całość tej grupki jest dla mnie do kupienia. Nie sposób się nie uśmiechać podczas czytania, przez co książka kończy się w okamgnieniu. Fabuła książki, lekko banalna, natomiast sama w sobie opowieść z dużą dawką humoru. Postacie dość ciekawie wykreowane, szczególnie męskie osobniki. Przypadnie raczej do gustu młodszej rzeszy czytelniczek, myślę, że taki przedział do 35-40 lat. 

Nie chcę wam opowiedzieć historii, gdyż nie będzie funnily z czytania lub słuchania. Zdecydowana pozycja na rozluźnienie i spędzenie kilkunastu godzin wytchnienia. Z pewnością sięgnę po tom drugi, bo widzę, że już powstał. Akcja może nie jest zawrotna, ale jest sporo zaskakujących momentów i wiele emocji, przez co nie jest "odgrzebanym kotletem". Zabawna, a tego ostatnio potrzebuję. Życzę wam miłej lektury i do zobaczenia niedługo...

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza