wtorek, 18 lutego 2020

P R A W N I C Y _ LILIANNA GARDEN


Dziś przed wami kolejny audiobook, który udało mi się przesłuchać. Czytałam różne podsumowania tej pozycji, które nie zawsze były pozytywne, choć oczywiście było ich niewiele. Postanowiłam się sama przekonać o jego wartości. I jedno mogę wam powiedzieć. Ja jestem ZDECYDOWANIE NA TAK. Pod względem stylistycznym wszystko pasowało i nie wychwyciłam żadnych zgrzytów.

Bardzo spodobali mi się bohaterowie. I nie mam na myśli, tylko tych pierwszoplanowych. Tutaj ci poboczni byli na równi z tymi głównymi. Razem tworzyli zgraną grupę przyjaciół, o której wielu z nas marzy. Zazwyczaj po skończeniu szkoły większość grup się rozpada, każdy odchodzi w swoją stronę. Z rodziną jest trochę inaczej, zazwyczaj jest na dobre i złe. Możemy się z nią kłócić i sprzeczać, ale jak któremuś dzieje się krzywda, rodzeństwo rzuca wszystko, by pomóc bratu lub siostrze.

Tutaj mamy przykład takiej właśnie trójki rodzeństwa, których rodzice w dzieciństwie nie traktowali zbyt dobrze. Skupieni na własnych karierach, zapomnieli, że mają pociechy do wychowania. Dzieci nauczyły się troszczyć o siebie i dość szybko stali się samowystarczalni. Cordelia Weston jest jedną z trójki rodzeństwa, która postawiła na swoją karierę prawniczą i na niej stara się skupiać. Dzięki zaangażowaniu i zdolnościom udaje jej się dostać na staż do jednej z obleganych kancelarii prawniczych. Od tego dnia jej życie przestaje być nudne, a ona sama wkracza do niebezpiecznego świata intryg, zbrodni i złych ludzi.

Na jej drodze staje także nadwyraz przystojny, arogancki i pewny siebie "cesarz" Matthew Barden. To on prowadzi głośną sprawę biznesmena oskarżonego o malwersację i zabójstwo przyjaciela. W życiu dla niego liczy się obecnie córka, którą samotnie wychowuje. Bystra stażystka niewątpliwie zaprząta mu głowę coraz bardziej, przez co, do niedostępnego prawnika zaczynają dochodzić do głosu skrzętnie ukryte pragnienia.

Nie sposób się przy tej książce nudzić. Co chwila jesteśmy zaskakiwani czymś nowym. Jest tyle ciekawych wątków, które razem tworzą jedną pajęczynę. Gratuluję autorce dość dobrego kontrolowania tempa, akcji i tej wielowątkowości. Rzadko się zdarza, abym podczas czytania polubiła aż tyle postaci, ale tej grupce się to udało. Tryska od nich lekkość i radość, które udzielają się czytelnikowi. Nie sposób się przy niej nudzić.

Jestem na tak i na pewno sięgnę po drugi tom. Mogę wam zdradzić że dwójka nosi tytuł "Na granicy prawa", ale jeszcze się nie ukazała. Pierwsza część urywa się w takim momencie, że wiele zagadek zostało nierozwiązanych, a moja ciekawość nie została zaspokojona. 

2 komentarze:

 1. Fajnie, że fabuła cały czas czymś zaskakuje.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. TAK, zdecydowanie nie sposób się przy niej nudzić

   pozdrawiam i dziękuję za częste wizyty :-)

   Usuń